Za co płacimy decydując się na pożyczkę pozabankową?

14 października 2018

Kiedy bank, z różnych powodów, nie chce udzielić kredytu, pożyczkobiorca udaje się do drogich firm pozabankowych. Warto wiedzieć za co się płaci, decydując się na pożyczkę pozabankową.

Pożyczka w firmie pozabankowej powinna być dla pożyczkobiorcy ostatecznością, ze względu na jej wysokie koszty. Oferty takich firm mogą zawierać wiele pułapek, za które nieświadomy niczego klient, płaci. Każde opóźnienie w spłacie pożyczki wiąże się z dodatkową opłatą 50 zł, a każde przesunięcie terminu płatności to kolejna niemała prowizja, która zależy od firmy pozabankowej. Decydując się na pożyczkę z firmy pozabankowej, warto sprawdzić i porównać oferty w różnych firmach pozabankowych (wysokość odsetek, warunki spłaty itp.).

Comperia.pl słusznie zauważa, że każda osoba decydująca się na pożyczkę pozabankową, powinna wszystko dokładnie przemyśleć i przeczytać umowę pożyczkową przed jej podpisaniem. Warto zwrócić uwagę, nie tylko na koszt bardzo wysokich odsetek jakie klienci firm pożyczkowych muszą zapłacić w tych firmach, ale również warunki spłaty. Często dla klientów tych firm kuszący jest brak formalności, za co trzeba dodatkowo zapłacić. Nieterminowe spłaty oznaczają wysokie kary, które mogą sięgać nawet połowy pożyczonej sumy.

Starając się o pożyczki w firmach pozabankowych należy dokładnie sprawdzić nie tylko podstawowe koszty, ale również te dotyczące windykacji i monitu w sprawie zaległej spłaty. Koniecznie należy też sprawdzić wysokość prowizji, którą firma pozabankowa pobiera za udzielenie pożyczki oraz koszty jej przygotowania. Nie należy też przywiązywać wagi do ofert reklamowych, gdyż informacje w nich udzielone mogą być niepełne.