Wśród lokat

19 września 2011

W 1999 roku wielkopolski bank kredytowy połaczył się z bankiem zachodnim i w chwili obecnej wystepuje już pod wspólną nazwą bz wbk. Jest to w chwili obecnej trzeci co do wielkości bank na terenie naszego kraju. W chwili też obecnej irlandzka grupa kapitałowa, która zarządza tym bankiem stara się sprzedać większościowy pakiet kapitałowy, ale to już sprawa na inną okazję. Nas w tej chwili interesują oferty tego banku, a w szczególności wbk lokaty oraz wbk konta bankowe. Tymczasem jak wiadomo konta bankowe możemy podzielić na dwie grupy, czyli na konta osobiste oraz konta oszczędnościowe. Rozpatrując jednak problem przez pryzmat lokat bankowych powinniśmy się raczej skupić nad kontami oszczędnościowymi. Zestawmy więc oferty lokat i kont oszczędnosciowych tego banku i porównajmy je.
Jeżeli chodzi o konta oszczędnościowe to do wyboru mamy trzy rodzaju ofert, które powinny zainteresować naszych klientów. A więc zwykłe konta oszczędnościowe, oprocentowane nawet na 3,75%  i klienci powinni się tą ofertą zainteresować chociażby ze względu na swobodne wpłaty i wypłaty z tych kont, ich oprocewntowanie oraz wygodną obsługę przez internet. Konta oszczędnościowe a la lokaty to kolejna nasza oferta charakteryzująca się zyskiem jak z lokaty, ale też i swobodnym dostępem do środków. Poza tym oprocentowanie takich lokat-kont wynosi 4% w skali roku, a swobodny dostęp do pieniedzy zapewnia nam karta debetowa dołączona do rachunku. Trzecią propozycją banku są konta oszczędnościowe w euro lub funtach. Wiadomo, że oprocentowanie kont walutowych oraz lokat nie jest w chwili obecnej najwyższe, nasz bank oferuje pod tym względem naprawdę dobre warunki. Zapewniamy równiez obsługę elektroniczną takiego konta oraz swobodny dostęp do pieniędzy. Najlepiej jednak jak zainteresowani naszymi propozycjami sami zapoznają się z nimi poprzez nasze strony internetowe, albo bezpośrednio w placówkach bz wbk. Jeśli chodzi o lokaty ranking się zawsze przyda.
Będąc przy tym banku warto też sprawdzić wbk lokaty ranking. W bz wbk lokaty stanowią jedeną z podstawowych ofert bankowych i takich propozycji bank ma aż 9. Jest to lokata swobodnie zarabiająca, lokata antykryzysowa, lokata impet, lokata terminowa 7 i 14 dniowa, lokata overnight, lokata terminowa walutowa, lokata 24, a także lokata terminowa i negocjowana. Każda z tych ofert zawiera ciekawe elementy i naprawdę warto prześledzić propozycje banku bz wbk. Natomiast stale pozostaje ten sam dylemat: konto czy lokata, ale wybór należy juz do klienta.