Szybki kredyt-spełnieniem marzeń?

1 grudnia 2010

,, Już dziś możesz wyjechać na wakacje życia”’, ,,mieszkanie twoich marzeń”, ,,zorganizuj wesele swojego dziecka”, ,,najniższe oprocentowanie” – to tylko niektóre z haseł reklamowych, zachęcających nas do wzięcia szybkiego kredytu. I rzeczywiście, często korzystamy z tych ofert. Zaletą szybkiego kredytu jest przede wszystkim to, że dostajemy w miarę szybko potrzebne pieniądze i przeznaczamy je na co tylko chcemy. Każda z instytucji walczy o klienta, stąd też tak wiele ofert szybkich kredytów pojawia się na naszym rynku.
Jednak dla niektórych z nas poruszanie się w gąszczu tych bankowych i finansowych formułek jest prawdziwym koszmarem. Często rezygnujemy z szybkiego kredytu tylko dlatego, że wydaje się nam, że nie poradzimy sobie w załatwianiu przeróżnych formalności.
– Otóż nic bardziej mylnego – przekonuje nas pracownik jednego z banków. – Formalności związane z szybkim kredytem są naprawdę nieskomplikowane. Niektóre instytucje do tego stopnia ułatwiają klientom wzięcie pożyczki, że wnioski kredytowe możemy złożyć przez Internet.
Ponadto wiele banków proponuje też kompleksowe ubezpieczenie spłaty pożyczki. Okres spłaty zaś dostosowuje do naszych potrzeb i możliwości. Sami wówczas możemy decydować przez jaki czas chcemy spłacać swój kredyt.
Zanim weźmiemy szybki kredyt, poczytajmy coś na ten temat w Internecie albo zapytajmy konkretną osobę, np. jakiegoś doradcę finansowego o najbardziej korzystny dla nas kredyt.. Dokładnie też zapoznajmy się ofertą banku i szczegółowo ją przeanalizujmy. Wystąpienie o udzielenie szybkiego kredytu do niczego nas jeszcze nie zobowiązuje.
Wiele banków rzeczywiście oferuje szybki kredyt na bardzo dogodnych warunkach tak, że nie odczujemy spłaty pożyczki w domowym budżecie. Odczujemy za to na pewno zmiany na lepsze, kupując sobie to, o czym zawsze marzyliśmy albo wyjeżdżając na długo oczekiwane wakacje. Spełnienie więc naszych marzeń może być całkiem realne.