Ranking kredytów na start

24 marca 2016

Zewnętrzne źródło finansowania są ważne zarówno dla firm o ugruntowanej pozycji na rynku, jak i dla debiutujących przedsiębiorców. Niestety ci ostatni mogą mieć problem z otrzymaniem kredytu, ponieważ większość banków żąda od klientów firmowych co najmniej 6 lub 12 miesięcy stażu. A co z kredytami dla tych młodszych przedsiębiorstw? Sprawdź listopadowy ranking kredytów na start.

Kredyty zaciągane są przez firmy z różnych powodów. Najczęściej finansowana jest w ten sposób działalność bieżąca albo nowe inwestycje, dzięki którym przedsiębiorstwo może się rozwinąć. Nie wszystkie firmy dysponują własnym kapitałem, dlatego finansowanie zewnętrzne może być dużym impulsem do rozwoju lub może ustabilizować sytuację finansową przedsiębiorstwa.

Najlepsze kredyty dla nowych firm

Lp.

Bank

Oferta

Wymagany okres działania firmy na rynku

Marża

Ranking kredytów dla firm: listopad 2015

1.

BGŻ BNP Paribas

Kredyt Obrotowy z gwarancją de minimis

12 miesięcy

1,1%

2.

Idea Bank

Kredyt Obrotowy

0 miesięcy

1,5%

3.

Credit Agricole

Kredyt w rachunku bieżącym zabezpieczony depozytem

12 miesięcy

2,5%

4.

ING Bank Śląski

Pożyczka dla Przedsiębiorców

6 miesięcy

3-7%

5.

PKO BP

Kredyt Obrotowy MSP

0 miesięcy

2,37%

6.

Idea Bank

Kredyt Standardowy

6 miesięcy

3%

7.

ING Bank Śląski

Linia Kredytowa dla Przedsiębiorców

6 miesięcy

3,5-7,5%

8.

Raiffeisen Polbank

Linia kredytowa w rachunku bieżącym (wolne zawody)

6 miesięcy

4,5%

9.

Getin Noble Bank

Kredyt Wolne Zawody

6 miesięcy

5,5%

10.

Idea Bank

Kredyt na Start

0 miesięcy

5,75%

Firmy ze stażem mają łatwiej

Na naszym podium rankingu najlepszych kredytów przeważają oferty dla firm, które są w początkowej fazie rozwoju, ale jednak funkcjonują już na rynku 12 miesięcy. Tak jest w przypadku zwycięscy rankingu – Banku BGŻ BNP Paribas. Mowa tu o ofercie Kredyt Obrotowy z Gwarancją de Minimis. Kredyt udzielany jest tylko w złotówkach i trzeba zapłacić prowizję przygotowawczą 0,5%. Bank nie wymaga jednak ubezpieczenia, a maksymalnie można pożyczyć nawet 3,5 mln zł. Minimalna marża to 1,1%, oprocentowanie nominalne 8,83% w skali roku, a oprocentowanie rzeczywiste RRSO to 2,87%.

Pożyczka na start

Drugi w zestawieniu Idea Bank proponuje Kredyt Obrotowy dla firm już od pierwszego dnia ich istnienia. W tym przypadku kredyt również udzielany jest w złotówkach i może zostać przeznaczony na dowolny cel. Przez okres do 3 miesięcy nie są pobierane żadne opłaty ani odsetki. Nie trzeba płacić prowizji, a oprocentowanie nominalne to 3,23% w skali roku, natomiast RRSO – 3,27%.