Oprocentowanie kredytu i coś jeszcze…

29 grudnia 2011

Czy oprocentowanie kredytu powinno być jedynym warunkiem decydującym o wyborze kredytu? Na raty naszych zadłużeń skała się jeszcze wiele czynników, na które również powinniśmy zwrócić uwagę.

Banki udzielając kredytu chcą jak najwięcej zarobić i pobierają od nas wszelkie prowizje są samo udzielenie kredytu. Musimy płacić za wszelkie formalności i za samo rozpatrzenie wniosku. Dlatego wybierając najlepszą ofertę kredytu należy sprawdzić wszystkie koszta.
Oprocentowanie kredytu zwykle kieruje wszystkimi przyszłymi kredytobiorcami. Nie mniej jednak nie powinien to być jedyny warunkiem jaki decyduje o wybraniu oferty. Niekiedy bank proponuje klientom niskie oprocentowanie, ale wysoką marże. Dodatkowo żąda opłat za rozpatrzenie wniosku czy udzielenie kredytu. Niekiedy są to kwoty w tysiącach złotych. Być może lepiej wybrać ofertę bez żadnych promocji i wtedy będziemy mieć pewność, że oprocentowanie kredytu nie wpływanie na inne koszty. Szumnie reklamowany kredyt może w rzeczywiści okazać się nie zbyt korzystną ofertą.

Oprocentowanie kredytu a najlepsze oferty.

Pomocne w wyborze najlepszej oferty kredytu mogą być internetowe rankingi, które klasyfikując aktualnie dostępne oferty. Jednak sprawdzenie informacji w jednym rankingu może nie wystarczyć, zwykle należy sugerować się kilkoma rankingami, ponieważ każdy z nich może być inaczej opracowany. Niektóre rankingi biorą jedynie pod uwagę samo oprocentowanie kredytu, inne zaś wszelkie prowizje, a nawet sprawność obsługi. Korzystnych ofert bankowych może również szukać z pomocą zupełnie nieznajomych nam osób. Mowa o forach internetowych, gdzie wypowiadając się użytkownicy zainteresowani tym samy tematem. Dzięki temu można wymieniać się doświadczeniami z innymi ludźmi. Forum tematyczne dostępne jest na wielu portalach ekonomicznych takich jak comperia.pl.