Kredyty dla firm-kredyty dla przedsiębiorców

11 kwietnia 2012

Banki oferują zarówno produkty dla firm jak również dla osób indywidualnych. Z reguły osoby prywatne nie mogą korzystać z kredytów skierowanych dla firm i odwrotnie. Kredyty gotówkowe, kredyty obrotowe czy kredyty inwestycyjne to oferty najczęściej wybierane przez przedsiębiorców.

Aby sprawdzić, który kredyt jest najlepszym produktem dla firm należy przeanalizować kredyty wymienione już wyżej. Najlepszy kredyt dla firm to taki z najniższym oprocentowaniem i łatwo dostępny.
Kredyty dla firm to przede wszystkich kredyty inwestycyjne. Jak sama nazwa wskazuje finansuje konkretną inwestycje, które zresztą dzielą się na trzy grupa. Pierwsza z nich to inwestycje materialne czyli na przykład zakup towarów maszyn, czy narzędzi. Druga grupa to inwestycje niematerialne przykładowo zakup papierów wartościowych. Z kolei inwestycje finansowe to między innymi zakup udziałów w innej firmie.
Wyróżniamy również kredyty dla firm jako kredyty obrotowe. Tutaj zadaniem kredytu jest finansowanie bieżących potrzeb firmy. Zatem kredyt obrotowy wypłacany jest przeważnie w transzach lecz nie dłużej niż przez rok. Firma dostaje pieniądze na aktualne potrzeby takie jak zakup towarów lub usług niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania firmy i polepszenia dochodów na tyle aby kredyt obrotowy był opłacalny.
Firmy mogą również korzystać z kredytów gotówkowych dostosowanych właśnie dla firm. Kredyt ten jak powszechnie wiadomo finansuje każda inwestycje. Bez względu na co firm chce przeznaczy pieniądze to bank o to nie pyta. Kredyty dla firm w firmie kredytu gotówkowego mogą w pewnym stopniu zastąpić zarówno kredyt inwestycyjny jak również kredyt obrotowy. Wszystko oczywiście zależy od tego jaką inwestycje planuje firma oraz jakie pieniądze są jej potrzebne.
Jak widać kredyty dla firm oferowane są w wielu produktach zatem firmy mają duże pole manewru co do wyboru najlepszego kredytu bankowego.