Kredyt oddłużeniowy dla dłużników

2 sierpnia 2013

Kredyt oddłużeniowy to zadłużenie oferowany dla osób posiadających wiele kredytów spłacanych w tym samym czasie, którzy mają coraz większe kłopoty w ich systematycznej spłacie lub całkowicie zaprzestały uiszczania rat.

Kredyty oddłużeniowe są odpowiednikami kredytów konsolidacyjnych, jednak nie należy ich ze sobą mylić, bowiem kredyt oddłużeniowy przeważnie oferowany jest przez parabanki, natomiast kredyt konsolidacyjny przez banki tradycyjne.

W dzisiejszych czasach istnieje możliwość zaciągnięcia nawet wielu kredytów jednocześnie, kredytodawcy nie sprawdzają zdolności kredytowej swoich klientów dlatego ci decydują się na kolejne zadłużenia mimo słabych możliwości finansowych. Kłopoty pojawiają się gdy kredytobiorca po prostu nie ma wystarczających pieniędzy na spłatę zadłużeń, właśnie w tym momencie powinien pomyśleć o kredycie oddłużeniowym, który spłaci wszystkie aktualne zadłużenia kredytobiorcy zamieniając je w jeden większy kredyt, wówczas kredytobiorce obowiązuje jednak, lecz znacznie większa rata kredytu. Dzięki takiemu rozwiązaniu można trochę zaoszczędzić, spłata jednego zadłużenia jest o wiele bardziej ekonomiczna, poza tym kredyt oddłużeniowy rozkładany jest na dłuższy czas spłaty, a co za tym idzie miesięczna rata zadłużenia jest mniej ciążąca na kieszeni kredytobiorcy.Należy jednak pamiętać, aby przed wybraniem oferty kredytu oddłużeniowego sprawdzić wiele propozycji jednocześnie, nie każdy kredyt jest sobie równy dlatego warto sprawdzić rankingi klasyfikujące propozycje parabanków w zakresie kredytów oddłużeniowych.

Skutecznym sposobem na znalezienie korzystnej oferty zadłużenia jest również samodzielne obliczanie kosztów konkretnych propozycji zadłużeń korzystając z kalkulatora kredytów, wystarczy znaleźć w sieci odpowiednie narzędzie, dostosowane do kredytów oddłużeniowych.