Kredyt na zakup domu

28 maja 2012

Kredyt na zakup domu jest możliwy przez kredyt hipoteczny, który sfinansuje prawie każda inwestycje jaką można zaliczyć do nieruchomości.

W zasadzie każdy bank działający na rynku oferuje taki kredyt, dlatego wato jest porównywać ze sobą wiele ofert , by wybrać i nie żałować. Kredyt na zakup domu to kredyt, który dla większości osób jest realizacją marzeń. Jednak nie każdy kto tylko zapragnie może pozwolić sobie na inwestycje sfinansowana przez bank bowiem, kredytobiorca musi mieć dobrą zdolność kredytową.

Niestety średnia krajowa wypłata nie świadczy o nasz ze zarabiamy krocie, mimo że z roku na rok jest coraz lepiej i tak wiele osób nie posiada pracy lub przekracza ona średnią. Między innymi dlatego kredyt na zakup domu oferowany jest jedynie kredytobiorca, którzy mogą pochwalić się wysoką wypłata oraz posadą na stałą umowę. Na kredyt na zakup domu najczęściej decydują się młodzi ludzi, którzy nie chcą zbierać na nieruchomości latami, wolą kupić dom za kredyt, cieszyć się własnym lokum i spłacać zadłużenie.

Warto więc pamiętać, że państwo dopłaca do kredytów hipotecznych, młodym ludziom przed 35 rokiem życia. Program rodzina na swoim w 50% finansuje odsetki kredytu, przez pierwszych osiem lat spłaty zadłużenia. Należy pamiętać, że program kończy się wraz z rokiem 2012 zatem osoby, zainteresowane powinny już dziś poważnie pomyśleć o takiej inwestycji. Jednak, żeby nie było tak kolorowo program rodzina na swoim wiąże się również z pewnymi ograniczeniami. Wielkość domów kupionych lub wybudowanych za kredyt hipoteczny z dopłatą nie może przekroczyć 140 metrów kwadratowych, zatem dla osób, którzy planują większe inwestycje nie jest to dobry sposób sfinansowania.

Pamiętajmy aby wybrać najlepszy kredyt na zakup domu należy porównać ze sobą wiele ofert jednocześnie, w tym celu pomogą wszelkie rankingi i kalkulatory kredytów hipotecznych.