Kredyt dla samotnych

2 kwietnia 2012

 Kto powiedział, że osoby samotne lub samotnie wychowujące dziecko nie potrzebują własnych czterech ścian? Dlaczego więc młode małżeństwa miałyby być bardziej faworyzowane przez państwo i podlegać dopłatom do kredytu hipotecznego? Dawniej tak właśnie było. Od sierpnia zeszłego roku weszły w życie nowe przepisy, które pozwalają uzyskać dofinansowanie ze strony państwa do kredytu, który ma być przeznaczony na kupno mieszkania. Kredyt dla samotnych z pomocą Rodziny na swoim wygląda o niebo lepiej od zwykłej opcji.
Przede wszystkim program Rodzina na swoim oznacza, że zarówno kredyt dla małżeństw, jak i kredyt dla samotnych będzie o wiele lżejszy do spłacenia i tańszy w końcowym rozrachunku. Przez pierwsze osiem lat kredytu państwo zobowiązuje się dopłacać nawet do 50% każdej miesięcznej raty. A to oznacza, że taki kredyt może być tańszy w ostatecznym rozrachunku o nawet 70 000zł. Nie wszystko jednak jest takie „różowe”, bo są też pewne warunki, które trzeba spełnić. Jeżeli kredyt dla samotnych miałby podlegać dofinansowaniu przez Rodzinę na swoim, to osoba taka nie może mieć więcej niż 35 lat, a w dodatku musi być to jej pierwsze mieszkanie. Kolejnym ważnym aspektem jest metraż – tutaj 30 metrów kwadratowych musi singli zadowolić. Jeśli chodzi o dofinansowanie dla rodzin oraz osób samotnie wychowujących dzieci, to powierzchnia podlegająca dofinansowaniu wynosi w przypadku mieszkania – 75m kwadratowych, w przypadku domu 140 metrów kwadratowych.
Tak więc widać, że kredyt dla samotnych nie musi być wcale spłacany samotnie. Aby wyliczyć koszt kredytu i wysokość raty, a także wysokość dopłaty ze strony państwa, można skorzystać z kalkulatora rodziny na swoim, który znajduje się na oficjalnej stronie programu. Znajdziemy tam także odpowiedzi na wiele pytań, a w razie konieczności znajdziemy kontakt do doradców.