Kredyt dla młodych małżeństw.

6 października 2011

Młode małżeństwa potrzebuje swojego konta, jest to sprawa oczywista. Jednak słowo młodzi kojarzy się ze startem w prawdziwe życie bez większych zasobów finansowych. Młode małżeństwo, które chce posiadać własne cztery katy powinno pomyśleć o kredycie dla młodych małżeństw.

Młode małżeństwo wkraczające w prawdziwe życie marzy o własnym mieszkaniu. Rozwiązaniem takiej sytuacji jest zaciągniecie  w banku kredytu hipotecznego.
Kredyt hipoteczny to niestety kredyt, który wymaga dość dużej sumy stałe przychodzi od kredytobiorcy. Młodzi ludzi na początku swej kariery nie zarabiają zbyt wiele. Nie jest to regułą dla wszystkich ale takie są właśnie polskie realia. Obecnie wiele banków oferuje kredyt dla młodych małżeństw. Niestety coraz trudniej było je uzyskać, dlatego rząd postanowił wesprzeć młodych ludzi i stworzył rządowy program Rodzina na Swoim.
Rodzina na swoim to kredyt hipoteczny na preferencyjnych warunkach. Nie jest on niestety skierowany do wszystkich, wiążą się z nim pewne warunki uzyskania. Kredyt ten początkowo skierowany był wyłącznie dla małżeństw, aktualnie single również mogą starać się o taką formę kredytobrania.
Kredyt dla młodych małżeństw w programie Rodzina na Swoim ma dosyć rygorystyczne warunki kredytobrania. Otóż mieszkanie kupione z pomocą takiego kredytu nie może przekraczać 75 metrów kwadratowych, a dom 140 metrów kwadratowych. Wydaje się, że jest to wystarczająca powierzchnia dla dwóch. Niektórzy mogą uznać, że kredyt w programie ich nie interesuje ponieważ planują założenie dużej rodziny i standardowe m3 może nie wystarczyć.
Poza tym dopłaty w programie obejmują okres 8 lat spłaty kredytu. Przeważnie kredyty hipoteczne zaciągane są na 20, 30 lat. Związane jest to z dużą kwotą inwestycji mieszkaniowej. Oprócz tego jeśli chodź jeden z małżonków posiada  prawa własnościowe lub spółdzielcze, wtedy musi się ich zrzec aby dostać kredyt z dopłata