Kredyt bez formalności

15 maja 2012

Aktualnie mamy dostęp do wielu kredytów jednak w zasadzie każdy z nich wiąże się z jakimiś formalnościami, w mniejszym lub większym stopniu. Należy jednak zaznaczyć, że coraz częściej da się zaważyć oferty kredytów bez formalności. Czym jest kredyt bez formalności? Czy jest to zwykły kredyt czy wiążą się z nim jakieś dodatkowe opłaty? Takie pytanie zadaje sobie wiele osób, których kusi oferta kredytu bez zbędnych formalności. Kredyt bez formalności- co to takiego?

Kredyt bez formalności to inaczej kredyt gotówkowy, który nie wymaga zbyt wielu dokumentów i zaświadczeń. Taki rodzaj kredytu w większej mierze udzielany jest nie przez banku lecz instytucje finansowe, które nie mają z nimi zbyt wiele wspólnego. Mimo to kredyt bez formalności oferowany jest również przez zwykłe banki. Każdy kto nosi się zamiarem zaciągnięcia takiego kredytu powinien mieć na uwadze to, że jest to kredyt droższy niż normalne oferty bowiem za komfort niewypełniania formalności trzeba sporo zapłacić. Poza tym takie inwestycje są dla banku czy innych instytucji finansowych niezbyt bezpieczną inwestycją, dlatego gdy kredytobiorca spłacać duże raty szybciej spłacić kwotę , którą bank pożyczył. Kredyt bez formalności-jak go znaleźć?

Aby znaleźć najniższej oprocentowany kredyt bez formalności należy skorzystać z internetowych pomocy, które są w większości przypadków niezawodne. Pierwszą z nich jest kalkulator kredytowy, który oblicz wysokość raty dla konkretnej oferty. Należy dokładnie wprowadzić wszystkie dane postępując tak samo dla każdej oferty aby sprawdzić, który kredyt bez formalności wiąże się z najniższą rata. Z kolei drugim rozwiązaniem jest ranking kredytów, który jak można się domyśleć klasyfikuje oferty pod względem oprocentowania i innych kosztów związanych z kredytem.