Konsolidacja z Alior Bankiem

29 lutego 2012

Zdarza się czasem, że nasze finanse wymykają się spod kontroli. Sytuacja o tyle niebezpieczna, że jeśli nie obejrzymy się w porę i nie staniemy twardo na ziemi, to możemy uwikłać się w problemy, które będą ciągnąć się latami, a do tego będą pochłaniać nasze dochody z dziecinną łatwością. Jeśli mamy problem z dotrzymywaniem terminów spłat kredytów lub uzbierane raty miesiąc w miesiąc sprawiają, że nie zostaje nam złamany grosz, to zostaje nam konsolidacja. Konsolidacja znaczy zjednoczenie.
Kredyt konsolidacyjny posiada w swojej ofercie wiele banków, a jednym z nich jest Alior Bank. Co takiego może nas zachęcić, żeby sięgnąć właśnie po ten kredyt konsolidacyjny? Otóż kwota do 150 000zł może zostać nam pożyczona bez poręczycieli i dodatkowych zabezpieczeń. Wystarczy, że informacja o dotychczasowych kredytach jest wpisana w rejestr BIK, no i rzecz jasna nie ma w niej wzmianek o spóźnieniach bądź zaległościach. W dodatku okres spłaty kredytu można rozłożyć nawet do dziesięciu lat. W praktyce może to oznaczać, że pięć rat zamienimy na jedną, która będzie niższa, ale spłacać ją będziemy przez dłuższy okres czasu, co sprawi, że nie będzie ona tak kłopotliwa. Tym bardziej, że konsolidacja może dać nam także pewną swobodę i pozwoli zapomnieć o pięciu różnych terminach przelewów, proponując zamiast tego jeden termin. Co do prowizji, to Alior Bank w swoim kredycie konsolidacyjnym nie zechce jej pobrać od swych klientów. Oprocentowanie takiego kredytu będzie ustalane indywidualnie i dużo zależy przede wszystkim od długości zaciągniętego zobowiązania. W tej kwestii niestety trzeba skontaktować się z przedstawicielem banku, który przedstawi nam kalkulację zrobioną specjalnie dla nas.
Konsolidacja w Alior Banku jest z pewnością warta uwagi, jednak jeśli nie zadowoli nas okres spłaty do 10 lat, to wówczas będziemy musieli poszukać innych ofert. BGŻ proponuje na przykład kredyt konsolidacyjny na 30 lat.