Gdzie znaleźć kredyty dostępne przez SMS?

15 kwietnia 2017

Różne są sposoby zaciągania kredytów bankowych. Można to zrobić osobiście w oddziale banku lub przez Internet, a nawet wysyłając SMS.

Szybkie kredyty i pożyczki zawsze były w cenie, ale nigdy nie były i nie są ogólnodostępne. Najszybszym sposobem zaciągnięcia kredytu jest wysłanie do instytucji pożyczkowej wiadomości SMS. Tylko czy takie kredyty w ogóle istnieją, a jeżeli tak to na jakich zasadach funkcjonują? Z pewnością nie można ich znaleźć w ofercie banków, które bardzo skrupulatnie sprawdzają potencjalnych pożyczkobiorców. Opcja SMS dostępna jest jedynie w pozabankowych firmach pożyczkowych. Jest to stosunkowo nowa oferta, a ma już wielu zwolenników, dla których czas oraz nieskomplikowane formalności są bardzo istotne.

Jeżeli ktoś jest zainteresowany pożyczkami poprzez SMS, powinien zajrzeć do porównywarki finansowej, która umożliwia łatwe sprawdzenie tego rodzaju ofert. Dzięki niej konsument może się wiele dowiedzieć na temat kredytów, w tym ich wysokości i okresu spłaty, czy sposobów weryfikacji w Biurze Informacji Kredytowej.

Interesującą ofertę pożyczki przez SMS proponuje Ekspres Kasa. W ramach mikropożyczki można tam pożyczyć do 2 tysięcy złotych. Nie jest to jednak pożyczka długoterminowa, gdyż pieniądze trzeba spłacić po dwóch miesiącach. Firma ta nie sprawdza historii kredytowej klienta w BIK. Pożyczkę przez SMS można również zaciągnąć w VIA SMS PL. Kwota pierwszej pożyczki wynosi tam nie więcej niż 500 zł, a spłata musi nastąpić już po 30 dniach. Jedyne warunki, jakie trzeba spełnić, to posiadanie konta bankowego oraz telefonu komórkowego

Mimo że uwaga pozabankowych firm pożyczkowych skupia się na kwotach wyższych pożyczanych na długi czas, nie sposób wyobrazić sobie rezygnacji z chwilówek. Pozostaną w ich ofertach chociażby dlatego, że zachęcają pożyczkobiorców do dalszego pożyczania. Obecna polityka kredytowa banków może pozbawić je wielu klientów, którzy, nie mając czasu lub zdolności kredytowej wybiorą chwilówki. Nie należy jednak zakładać, że taka perspektywa skłoni banki do zmiany swoich zasad.