Gdzie po pożyczki pozabankowe bez BIK i KRD?

25 czerwca 2017

W dzisiejszych czasach wiele osób ma kłopoty z uzyskaniem finansowania z banku. Problem dotyczy najczęściej zdolności kredytowej albo niechlubnej historii spłat.

Mimo wielu obiekcji banków w stosunku do konsumentów starających się o kredyt istnieje kilka metod na pożyczkę bez „zbędnych” formalności. Kiepska historia spłat w Biurze Informacji Kredytowej niestety nie pomaga potencjalnym kredytobiorcom. Ponadto jakakolwiek wzmianka w Krajowym Rejestrze Długów również pozostawia wiele do życzenia w bankowych systemach analizowania zdolności kredytowej. Znalezienie się w takim rejestrze oznacza, że konsument na dłuższy czas „zawiesił” spłatę swoich zobowiązań. Bywa, że mimo szczerych chęci i możliwości finansowych konsument nie ma realnych możliwości na wzięcie kredytu. Na rynku istnieje jednak kilka dodatkowych alternatyw pożyczenia pieniędzy.

Gdzie po pożyczki poza bankowe bez BIK i KRD?

Pożyczki bez BIK i KRD stanowią dzisiaj element ofert wielu firm. W ciągu zaledwie kilku lat pojawiło się gros firm, które proponują pożyczki bez zbędnych formalności. Warto jednak pamiętać o tym, że każda instytucja bazująca na rzetelnej weryfikacji klientów korzysta z rejestrów takich jak BIK czy KRD. Jedynie firmy pozabankowe mogą sobie pozwolić na udzielenie finansowania bez konieczności wnikliwej analizy sytuacji finansowej klienta. Takie jednostki bazują na prawie cywilnym, a nie na prawie bankowym, którego przestrzeganie jest dodatkowo sprawdzane przez Komisję Nadzoru Finansowego. Dzięki temu mogą sobie one pozwolić na udzielanie pożyczek na alternatywnych zasadach.

Pożyczka poza bankowa bywa jednak droga

Koszty związane z takim długiem są jednak zdecydowanie większe. Ogólny koszt spłaty to kilkaset procent więcej niżeli w przypadku tradycyjnego zobowiązania finansowego. Formalności i dokumentacja z tym związane są jednak zdecydowanie uproszczone, dzięki czemu większa ilość klientów może sobie na nie pozwolić. Decyzja o tego rodzaju zobowiązaniu powinna być zatem przemyślana bowiem w przyszłości może generować nazbyt duże koszty.