Czytajmy też regulaminy

8 kwietnia 2014

Jak wynika z analizy specjalistów od lokat bankowych klienci tego rynku zaczynają wycofywać się z tego rynku ponieważ spada oprocentowanie depozytów, ponieważ spada atrakcyjność tego ryku, ponieważ sytuacja na tym rynku coraz bardziej się komplikuje i jest to prawda.

Wprawdzie nie ma jakiegoś masowego odpływu klientów z tego rynku, ale ten niepokojący sygnał banki powinny odebrać. Czy odbierają? I tak i nie, ponieważ banki chyba jednak wstrzymały spadek oprocentowań ale wynika to raczej z faktu że rada polityki pieniężnej wstrzymała obniżanie stóp procentowych i w związku z tym banki wstrzymały również obniżanie oprocentowania lokat bankowych. Ale ponoć są też banki które śladowo podniosły oprocentowanie ale nie na tylko aby zadowoliło to klientów tego rynku. Na rynku lokat bankowych złożone są setki miliardów złotych i wprawdzie w ostatnim okresie wypłynęło z tego rynku kilkanaście miliardów złotych ale dla tego rynku nie jest to jakaś znacząca kwota więc banki niekoniecznie się tym przejęły. A szkoda bo może za jakiś czas okazać się że wypłynęły kolejne miliardy dlatego banki, o ile interesuje ich rynek lokat bankowych, powinny podjąć działania w celu ratowania tego rynku. Ale na rynku lokat bankowych można i teraz jeszcze znaleźć lokaty bankowe oprocentowane powyżej 5% i jeżeli przejrzelibyśmy ranking lokat bankowych to zauważylibyśmy że takie oferty maja takie banki jak lions bank, idea bank czy getin bank. Tak więc po odjęciu podatku oraz stopy inflacyjnej jeszcze coś by zostało nam jako zysk. Nie jest on zbyt wielki ale jest. Wielkiego zysku szukajmy na rynkach inwestycyjnych a nie na oszczędnościowych.

Jednakże decydując się na lokaty bankowe i szukając najkorzystniejszych ofert nie sugerujmy się jedynie danymi jakie daje nam ranking lokat bankowych ale musimy dokładniej przeanalizować ten rynek no i czytać regulaminy lokat bankowych gdzie znajdziemy bardziej szczegółowe informacje.